Як коректно відмовитися від запрошення на роботу

Якщо ви не знаєте, як відмовитися від вакансії, головне, не починайте «ховатися». Будь-якій людині неприємно опинитися на позиції того, кому відмовили, тим більше навіть не поінформували про це.
Після запрошення на співбесіду
Якщо вас запросили на співбесіду, але ви передумали йти на неї, звісно, легше просто не прийти, тим самим відмовляючи роботодавцю. І все ж експерти рекомендують знайти час зробити дзвінок або написати електронного листа, навіть якщо не хочеться, неприємно або просто лінь.
Професійний світ часто виявляється тіснішим, ніж нам здається: люди переходять з компанії в компанію, і одного разу ви можете знову зустрітися на співбесіді в більш бажаній компанії або навіть як колеги всередині однієї організації.
Будьте впевнені: ваші дипломатичні старання недаремні. Багато рекрутерів ведуть свою базу кандидатів, і якщо напроти вашого прізвища з’явиться позначка «не з’явився», то, швидше за все, шлях в цю компанію для вас буде закритий.
Як відмовити?
Потрібно зателефонувати роботодавцю і особисто повідомити про своє рішення. У разі такого особистого дзвінка у нього залишається можливість запитати про причини і, в разі чого, дати вам більше інформації про вакансію, щоб переконати вас. Не виключено, що ви все ж таки передумаєте й прийдете на зустріч.
Зробити це краще заздалегідь, наприклад, напередодні призначеного дня співбесіди. Не вийшло – зателефонуйте хоча б за годину-дві: роботодавець встигне перепланувати свій робочий час.
Оскільки переговори на початковій стадії, то особливих пояснень не потрібно – достатньо ввічливого повідомлення в доброзичливому тоні: «Спасибі, що зацікавилися моєю кандидатурою, але обставини складаються так, що зараз я не готовий вести переговори про роботу у вашій компанії. Бажаю вам підібрати відповідного співробітника. Вдалого дня».
Після співбесіди
Якщо ви вирішили відмовитися від запропонованої посади, бо щось з того, що ви дізнались про компанію, вам не сподобалось, тут, як і на попередньому етапі, є два конструктивних варіанти: зателефонувати й повідомити про своє рішення або написати. З тією лише відмінністю, що причина відмови буде більш конкретною.
Як відмовити?
Сформулюйте чітко для себе, чому саме вакансія більше вам не цікава. Бо у випадку обговорення цього з роботодавцем може виявитись, що ви не точно один одного зрозуміли, а ще вам зможуть запропонувати іншу вакансію. Якщо у вас є хтось на прикметі, порадьте іншого кандидата на цю посаду, так ви покажете, що володієте правилами професійного етикету.
Після проходження всіх етапів та отримання пропозиції про роботу
І ви, і потенційний роботодавець вклали багато часу й сил, поділилися інформацією. І якщо на фінішному етапі ви вирішили відмовитись, це необхідно озвучити іншій стороні, для якої важливо знати причини. В більшості випадків вигадувати нічого не треба:

  •     у вас з’явилася інша пропозиція, і зараз вона вам цікавіша;
  •     на теперішньому місці запропонували очолити новий проект, тому ви припиняєте пошуки роботи;
  •     ви тверезо оцінили свої можливості й змушені відмовитися від пропозиції;
  •     вам незручно витрачати дві години на дорогу до офісу;
  •     зараз ви не готові прийняти пропозицію, бо умови роботи вам не підходять;
  •     нецікаві фінансові умови або соцпакет;
  •     не підходять умови праці: офіс, робоче місце, місце розташування;
  •     відсутність можливостей професійного розвитку;
  •     обсяг відряджень.

Якщо ви ще не вирішили, а роботодавець наполягає на вашій відповіді, зізнайтеся, що отримали ще одну пропозицію і вона цікавіша вам за певними-то параметрами. І вам потрібен час та додаткова інформація, щоб вирішити.
Така поведінка конструктивна: можливо, роботодавець зуміє розвіяти ваші сумніви або навіть зголоситься переглянути якісь умови.
Якщо ви вже зробили вибір на користь конкретного роботодавця і дали йому згоду, іншим роботодавцям потрібно якось сказати про це . Найгірший сценарій: роботодавець телефонує, чекаючи рішення або навіть вже виходу на роботу, а здобувач ігнорує й мовчить.
Що краще зробити?
Завжди можна сказати чесно, що у вас з’явилася інша пропозиція (без назви імені компанії), яка вам цікавіша за такими-то критеріями. В крайньому разі, напишіть про це. Але не мовчіть.
https://www.work.ua/


За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад